Čechy mé nácky a rasismem zabarvené

Z Exotopedia
Přejít na: navigace, hledání


Autentická kopie, ze smazaného blogu na iDNES.Čechy mé nácky a rasismem zabarvené


Celá česká politická společnost se žene do míst, kam jsme se nikdy neměli dostat. Z řady politiků se najednou jakoby mávnutím kouzelného proutku stávají noví ještě plamennější Vandasové a Sládkové. Najednou ti političtí lídři mohou vykládat slova o tom , jak je jedna rasa špatná. Vždyť ono to tolik nese ty milované hlasy. V zahraničí si pomalu všímají hnědnoucího kabátku České republiky.


Ve třicátých letech, v období, kdy zbytek Evropy hnědnul, byli jsme to my, kdo byl tou zemí bez fašismu na vrcholných místech. Jak tak koukám, tak jsme si to po tolika desetiletích vyměnili. Nacionalismus a úzkoprsá politika fašizujících struktur přejímá vládu nad věcmi státními a občanskými. Prezident republiky zcela přesně vychází vstříct svým milovaným kamarádům z pochybných kruhů. Vládnoucí strana přejímá standardy pocházející z hradních výšin.


Zaměstnávají se vedoucí činitelé náckovských stran a uskupení, aby později mohli být nápomocni při tvorbě státních koncepcí. Celé to řešení musí být pronárodní a hlavně musí vycházet z příruček těch nových fašistů tolik toužících po novém místečku na slunci. Kde jsou ty časy, kdy BIS hovořila otevřeně o pronikání ultrapravice do vysokých politických a státních struktur. Dnes se dostáváme do situací prakticky velmi podobných některým pasážím děl Karla Čapka.


Vytváříme tady továrnu na absolutno a nikdo se v domácím prostředí ani trošičku nediví. Média krásně přizvukují vládním tamtamům a předhazují obyvatelům jiná zástupná témata, která by mohla přikrýt vážná pochybení Nečasova vládnoucího spolku. Za téměř dvacet let samostatnosti směřujeme do oblastí, kam by nikdy moderní a svobodný stát neměl cílit.


Dělniská strana je právem označovaná stranou ohavnou a naprosto nebezpečnou. Ale vedle ní zde máme mnoho dalších subjektů, které nejsou na první pohled vidět. Mají vliv na státní úředníky, dokonce i na prezidenta republiky, který jako lakmusový papírek, nebo snad piják ze školnho sešitu, ukazuje celé to prostředí. Nacionalizující politický slovník, to je to, co je moderní? Na jedné straně ministr financí bije své voliče, na další straně zase jiný politik prozrazuje rozdavačnost své poslanecké kolegyně, zatímco jiná kolegyně na severu háče rukama a prohlašuje cosi rasistického do širého světa.


Média, místo aby se nad tím vším pohrozila a morálně odsoudila exstarostku, tak raději ukazuje, jak hodná politička přijela z dálné Prahy radit těm severočechům jak zatočit s těmi "nepřizpůsobivými". Já jen čekám kdy z takto inteligentních politiků vypadnou novodobé jihoafrické nápisy zakazující jistému etniku vstup do různých zařízení a veřejně přístupných míst. Jen kdyby trošku politici mohli, ihned by tak učinili. Jak obrovskou máme v zahraničí ostudu.


Náckoidní Čechy, Morava i Slezsko, to má být naše Česko? Blíží se oslavy svatého Václava. Mám takový dojem, že ten by sakra koukal co se to děje. Stále více se podobáme národu papírovému, než národu v tom pravém slova smyslu. Hrstka pomýlených myslících si cosi o svém neotřesitelném češství začne řvát a hulákat, bohužel těmi spolukřiklouny jsou také někteří politici s velkým politickým vlivem. Ty velké politické ryby se zatím neodváží stoupnut do popředí náckovských špalírů pochodujících skrz město. Tito svým způsobem srábci si stoupnou raději před zastupiteli měst a začnou plamenně vykládat rasové poučky mající snad základ v prastarých manuálech organizací předávno minulých.


Pamatuji si ještě ty "slušnější" doby, kdy se politici snažili alespoň před médii a voliči vypadat jako demokratičtí lidé. Své žluče, nenávist a totální hlupáctví si schovávali na politických sešlostech v kuloárních prostranstvích politických partají. Tam jste se dozvěděli, jak moc je dobře, že Řecko zatočilo s Cikány tak a onak, zatímco my jsme tak hloupými a on coby hlavní politik mající v popisu rasovou otázku, musí vynakládat tolik obětí, aby připravoval sociální programy i pro tyto spoluobčany. Tenkrát se z takových slov zvedal žaludek jenom někomu, kdežto dnes si politici mohou takováto slova dovolit na veřejném prostranství a nic se neděje.


Politické prostředí hrubne a odstraňují se ty chameleonní zvyky a chování. Nyní neohrozí politika žvásty o tom, že cikáni se mají lépe, nebo že cikáni kradou. Naopak je médii pochválen, že nazývá slova pravými jmény. To teda opravdu kroutím hlavou. Copak se slušnost a jakási lidská důstojnost k bližnímu, někam ztratila? Copak emigrovala spolu s demokracií? Prorůstání nacionalismu, prorůstání zloby a nenávisti, to všechno se děje na všeh politických stupních. Důležité jsou politické body a živení nenávistných nálad uprostřed národa.


Politickým prostředím se přibližujeme k náladám Výmarské republiky, ve které také takto plíživě, pomaličku docházelo k infiltrování zla a ikon nacismu do širší skupiny obyvatel. Zatím se struktury rasistických činitelů otravujících politické ovzduší skrývají. Jejich názory rádi přejímají ti nejvlivnější a nejmocnější. Prezident Václav Klaus velmi rád zopakuje, že D.O.S.T. není náckovský klub podivných politiků navazující a stýkající se s největšími nácky. Rád zopakuje, že je to konzervativní spolek lidí velmi blízkých jeho srdci.


Izrael je k naší zemi velmi nakloněný. Jsem jenom zvědavý jak dlouho mu to vydrží. Až si o naší zemi tamější podivní politici přečtou, co je zač ta malinkatá zemička uprostřed Evropy, možná přemění své rozhodnutí. A taky možná ne. Dnes světu vládnou peníze, ostatně to nám Nečas s jeho bojovými ministry dokazuje každý den.


Levice se v tomto prostředí nemůže tvářit jako soubor andělů se svatozáří. Osobně jsem se setkal s několika jejich výtečníky a vím jak moc rasistické mají názory. Nyní možná také vystoupí a začnou napodobovat své vládní kolegy. ODS spolu s Věcmi veřejnými a TOP9 se přeměňují ve výjezdní spolky obdarovávající okolí naší krásné vlasti novými hnědými kabátky a vestičkami. Někteří jejich poslanci a některé poslankyně by se v případě odchodu z parlamentních pozic mohli živit jako baviči, nebo mluvčí nacionálních spolků. Kdo ví, možná by také získali misto přímo v sekretariátech rasových hlupáků. Jak se říká, vrabec k vrabci sedá.


Je na čase si uvědomit, že tato vláda, tito ministři, tito poslanci, ale také vlivní členové parlamentních stran, ti všichni dělají našemu státu ostudu. Dělají z nás rasistický ráj, kde nacionalismus, náckovství a fašismus získává zelenou. Ve spojení hloupých politiků, hloupých médií a posléze hloupých občanů, dochází k hloupému státu, ve kterém každý jiný a odlišný musí být likvidovaný, nebo tak jak je tomu dnes, sociálně vylučovaný či znemožňovaný.


Chceme snad bývalou diktaturu komunistickou nahradit diktaturou nacionálně rasistickou? Situace je velmi vážná. Nahrává hloupým politikům, kteří by jinak neměli co nabídnout. Podívejme se například do řad Senátu a Poslanecké sněmovny. Kolik lidí v těchto oblastech profituje z mnohdy uměle vyrobeného napětí? Jsou to podivíni, kteří vědí, když budou zaměňovat svá ústa za kanalizační výpusti, tak získají na svou stranu voliče, kteří nechtějí složitá, ale jednoduchá a rychle zdánlivě zabírající řešení. Lidé jsou líní přemýšlet a uvažovat nad problematikou, a tak raději zvolí nad potěmkinovskou hrází, než aby zvolili něco pořádného, co skutečně zabere.


Má krásná Česká republika hnědne, zatímco se k moci dostávají čím dál hloupější politici, zatímco se dál krade a rozkrádá, zatímco jsme ochotni zbavit se části občanských práv. Nyní se podle mínění pár lidí nemáme starat o občanská práva. Máme se zachovat ještě hůře než nebohá zvěř. Máme nastavit nelidská pravidla, máme pošlapat lidská práva jenom proto, aby náckové a hnědí zakuklenci byli šťastní.


Opravdu chceme takový stát? Já rozhodně ne. Jsem svobodný člověk, nehodlám se opásávat zvratky nacionálních bláznů s poslaneckými mandáty. Jako lidé bychom se měli zvednout a jasně bychom měli jít proti rasismu, nenávisti a náckovským skupinám bychom měli ukázat, že sem do České republiky nikdy patřit nebudou.


Jiří Hrebenar | sobota 24. září 2011 00:00