David Kirš

Z Exotopedia
Přejít na: navigace, hledání


David Kirš je český podnikatel, který se proslavil propagací a prodejem tzv. info-produktů. Kvalita těchto produktů (v ceně kolem 10 000 Kč) je však velmi pochybná až mizivá (viz následovníci Davida Kirše). Vyvrcholením se stalo zveřejnění videí z živého školení "Milionové impérium" od samotného Davida Kirše, na kterém lidé stáli na židlích a říkali lidem kolem sebe "Miluji se, Miluji tě" ( viz video Milionové imperium živě - banda zoufalců ). Tento seminář nevypadal jako školení o penězích, ale podle praktik a dle názorů internetových komunit připomínal sektu, neboť se zde hojně využívalo davové psychózy a lidé snadno dělali to, co jim lektor řekl. Tato manipulace s lidmi vedla ke hromadné internetové nevoli a zášti, kterou se David Kirš nyní snaží z internetu odstranit přes advokátku a podáváním žalob na Petra Jeníka, který jako jeden z mála statečných píše o jeho praktikách (viz Právě jsem obdržel dopis od Kiršovo advokátky. Ještě bude sranda)


Obsah

Manipulativní systém na snadné zbohatnutí podle Davida Kirše

David Kirš je průkopníkem toho, jak rychle získat nové zákazníky. Tento systém spočívá v tom, nalákat potencionálního zákazníka na stránku, kde je jedno seznamovací video a formulář, do kterého se pro vstup do systému musí zadat jméno a e-malová adresa. Je to z toho důvodu, aby tak později mohlo docházet k odesílání neužitečných obchodních sdělení na mnoho e-mailových adres a to velmi opakovaně (několikrát do měsíce) - jak ubohé. Po vstupu do systému se vám zpřístupní jedno video, za týden druhé, za další týden třetí video. Pokud se vám videa líbila, musíte co nejdříve zaplatit, jinak se přístup do placené části programu po uplynutí jednoho týdne až dvou uzavře. Je to manipulativní systém založený na tom, aby zákazník na základně kladného vjemu z počátečních videí co nejdříve zaplatil. Útočí se zde na emocionální stránku zákazníků, nikoliv tu racionální!


A jak je možné, že se stránky Davida Kirše tak hojně šíří a doporučují? Systém Davida Kirše je obyčejné letadlo, kde normální lidé, zaregistrováni jako affiliate partneři, šíří jeho odkazy pod vidinou velkých provizí získaných za každého nového zákazníka.


Kvalita informací v info-produktech

Přestože informace jsou to jediné, co info-produkty mohou nabídnout (žádnou reálnou hodnotu tyto produkty nenabízejí), i ta je velmi pochybného rázu. Videa jsou převážně motivační (podnikání z pláže, snadné a rychlé zbohatnutí) apod. Vždyť i samotný název "Milionové impérium" číší zoufalostí a snaží se oslovit zejména snadno ovlivnitelné lidi, kteří zaplatí peníze proto, že věří tomu, že si sami pomocí nějakých informací o podnikání vytvoří milionové impérium... Ovlivnitelnost těchto lidí se prokázala i na akci "Milionové impérium živě". Aneb kdyby vám teď někdo řekl: "Stoupněte si na židli a řekněte neznámému člověku vedle sebe: Miluji Tě", udělali byste to? V placené části byli pak tito lidé směřování k tomu, aby si zaplatili (případně dostali BONUS zdarma) šablonu na redakční systém Wordpress a dělali přesně to, co dělá David Kirš - točí videa a snaží se získávat nové zákazníky, kteří zaplatí tisíce korun, aby se něco dozvěděli... Jedná se tedy o nikdy nekončící pyramidu a ten nahoře je David Kirš. Mimo šablonu na redakční systém Wordpress dostanou zákazníci přístup k odesílání hromadných e-mailů, prvně na určitou dobu dobu a později musí za každý odeslaný mail svým zákazníkům platit. Jak jsou informace Davida Kirše kvalitní? A už někdo na tom vydělal miliony, když slibuje milionové impérium? Viz Následovníci Davida Kirše.


Falešný dojem úspěchu?

Na první pohled by se mohlo zdát, že je o produkty Davide Kirše opravdový zájem. Podíváme-li se však pořádně pod pokličku, zjistíme, že lidé doporučující info-produkty od Davida Kirše jsou pouze motivováni vysokými provizemi za doporučení (zlanaření) nových zákazníků. Dochází tak k spamování mnoha e-mailových adres a diskuzních fór s tzv. affiliate odkazy (uplatňuje se zde systém pyramidy - letadla). I komentáře na stránkách Davida Kirše lidé píší z motivace získání odměny, nejčastěji nějaké knihy.


První dojmy internetové komunity

Vlna nevole na internetu pokračuje

Úvahy nad lidmi, kteří se nechali zmanipulovat

David Kirš vrací úder (pokračování příště)

Následovníci Davida Kirše

David Kirš dokázal na snadné zbohatnutí úspěšně nalákat i ty, kteří neumějí ani pořádně vystupovat. Zde je výčet "rychlokvašek" podle předlohy Davida Kirše:


Citáty Davida Kirše

Zde budou uveřejňovány citáty, jak David Kirš "maže med kolem huby" lidem, aby mu dali peníze.


  • Už teď jste vystoupili z řady, a patříte mezi ty nejlepší. (= Jenom proto, že jste zhlédli jeho video – to jde ne?)