David Tuček

Z Exotopedia
Přejít na: navigace, hledání


Obsah

Kdo je David

David Tuček je původem ze Slaného[[[1]]]. Je mu cca 35 let (údaj z roku 2009). Střídavě pracuje v Praze v IT průmyslu na nižších pozicích (správa sítě atp.) a střídavě žije s rodiči na kraji města Slaný v malém panelovém domě. K rodičům se uchyluje ve chvili, kdy ztratí práci.


Diagnoza

David trpí vážnou formou schizofrenie pravděpodobně v kombinaci s dalšími poruchami a celkově zaostalým vývojem osobnosti.


Aktivita

Jeho hlavní zábavou bylo chodit na diskusní fórum UPC[[[2]]] zvané "Žumpa" pod různymi identitami. K tomuto účelu si kupoval levné Twist/Go SIMkarty s kreditem ve výši desítek korun, k registraci bylo třeba unikátního telefonního čísla.


Alterega

 • area51[[[3]]]
 • polarbear[[[4]]]
 • Exploited[[[5]]]
 • Agent WC 40[[[6]]]
 • Mishmash[[[7]]]
 • Thriller[[[8]]]
 • Servi$Man[[[9]]]

Na fóru větsinou napadal uživatele, vkládal vulgární až nechutné příispěvky nebo jednoduše tapetoval. Některé uživatele posléze začal obtěžovat i v realném životě. Jedné uživatelce například několik dní v kuse volal na pracovní telefon, když hovor zvedla bez představení funěl do sluchátka, občas něco řekl, viz známé "Nazdar žumpáci! Kreténi!"[[[10]]], větsina hodin záznamu ovšem obsahuje jen zvuky příborů, bězící televize a mlaskání.


Další oblíbenou aktivitou byly amatérské pokusy o DoS útoky na servery vlastněné nebo spravované členy fóra. V důsledku této činnosti posléze přišel o své hlavní připojení k Internetu přes WiFi síť společnosti CLNET (nyní RIOMedia)[[[11]]].


Jeho dalším zoufalým činem bylo poslání očernujícího emailu zaměstnavateli majitele stránek s jeho karikaturami.


Protiútok

Vzhlem k tomu, ze obtěžování nejen nabíralo na obrátkach ale hlavně začalo přerůstat do realného života, začali se uživatelé diskusního fóra bránit karikaturami. Zvlášt poté co zjistili, že to Davidovi vadí. Tyto se posléze začaly koncentrovat na dvou stránkach zaregistrovaných čistě za tímto účelem - nejdříve na olgoj.cz[[[12]]] a poté na mezinárodni doméně olgoj.info[[[13]]].


Davidova reakce na sebe nedala dlouho čekat. Druhý den po zveřejnění volal hostingové firmě a stěžoval si. Pak si stěžoval u správce top-level domény. Ani to ovšem nepomohlo, pouze na jedné ze stránek byly obrázky změneny na obrázky teplých růžových poníků aby měl David pocit trapného vítězství.


Současnost

Po změně správy diskusního fóra došlo k postupnému zabanování většiny jeho alternativních identit a pravděpodobně odešel obtěžovat na jiné diskusní fórum.


Zdroje

 1. [[1]]
 2. [[2]]
 3. [[3]]
 4. [[4]]
 5. [[5]]
 6. [[6]]
 7. [[7]]
 8. [[8]]
 9. [[9]]
 10. [[10]]
 11. [[11]]
 12. [[12]]
 13. [[13]]