Diplomová práce

Z Exotopedia
Přejít na: navigace, hledání


Diplomová práce Radovana Kaluži z Ostravské univerzity, Ostrava; rok 2006.


Obsah

Rozbor

Práce na téma Internetové služby - implementace a optimalizace z největší části zkouší naši bdělost parodií zdrojového kódu eshopu a posléze se zabývá optimalizací (sic) na straně serveru a internetovým marketingem.


Formální stránka

Práce má cca. 80 stran. Při letmém prolistování zjistíte, že drtivá většina obsahuje buď obrázek, nebo výpis "kódu" přes polovinu stránky.


Čestina

Práce s literaturou

Práce s literaturou v této práci v podstatě chybí. Jediné co uvidíte je neuvěřitelný seznam zdrojů na jejím konci (str. 78).


Soubor:Diplomka-zdroje.png


Obsah (tech talk)

2.4.2. Technologická implementace puzzle efektu

Hlavní myšlenkou realizace puzzle efektu a snadné a prehledné práce pri vytvárení aplikace bylo maximální zprehlednení a strukturalizace kódu. Pred vytvorení jakékoliv funkce se nactou všechny dostupné funkce a promenné (jako císlo katagorie, id výrobku, strana pri výpisu kategorie atd. ).


Veškeré procesy e-shopu, které využívají uživatelé (tedy hlavní prezentace) se odehrávají v jednom souboru - index.php. Výjimkou jsou malé jednoduché procesy, napríklad generování náhledu obrázku, odeslání emailu k objednávce. Tyto skripty mohou být a jsou oddelené, nebot nemají zapotrebí využívat grafické prezentace e- shopu a zároven se jejich ukoncením redirectuje (vrací) zpet na stránk u.


Ukázka souboru - zacátku souboru index.php.


<?
include("inc/system/nacteni_funkcni_promennych.php");
# promenne, title, css, verze, session start, prihlaseni, funkce do potrebujeme
?>


<body leftmargin=0 topmargin=0>
<div class="web">

Dokumentace

fileicon-pdf.png

Diplomová prácezdeRadovan Kaluža
Bio CitátyRadovanův psychologický rozbor z hlediska laické, ovšem psychicky zdravé veřejnostiAnalýza kalužovitého citu pro estetikuRadovanovy dovolené, které mu moc závidímeDiplomová práce
Kauzy a konfrontace Kauza "IQ test hodlat nedělám"Levárna I. - říjen 2008; akce "Uhrovití mladící"Levárna II. - listopad 2009; akce "Kafka/Proces"
Radovan a veřejnost Mgr. Radovan Kaluža (film)Radovan na FacebookuOtázky Radovanovi
Banan.cz Banan.czBanan.cz a spamHack Banan.czRedakční systém Banan.cz