Diskuse:Rozumíte vy vůbec lidskýmu utrpení?

Z Exotopedia
Přejít na: navigace, hledání


Kopíruji sem text, který byl smazán z české wikipedie pro nedostatečnou encyklopedickou významnost. --85.207.167.249 9. 12. 2009, 17:48 (UTC)


Čtverák v zeleném je české označení pro postavičku muže v zeleném saku z kresleného vtipu amerického karikaturisty Dana Collinse. Původ tohoto označení je nejasný, patrně šlo o reakci na sivého čtveráka. Anglický překlad českého názvu — Joker in Green — poté přejal i sám tvůrce této postavičky Dan Collins, a začal svou původně bezejmennou postavičku takto nazývat.


Příběh

Šablona:Spoiler Východiskem vtipu je situace, kdy Čtverák v zeleném přejel autem psa, a nyní hledá, komu patřil. Následuje druhá část příběhu, v níž Čtverák na otázku, jak pes vypadá, odpovídá gestem znázorňujícím přejetého psa. Šablona:Endspoiler


Diskusní klub

Postava Čtveráka v zeleném se dočkala vpravdě kultovní proslulosti poté, co byla objevena některými diskutujícími ze serveru Okoun.cz v klubu Odborně Zneftipněné Ftipy, na její počest byl poté založen samostatný diskusní klub nesoucí její jméno. Klub se zaobírá diskusemi o podstatě Čtveráka v zeleném, výrobou dalších karikatur, komiksů a fotomontáží, jejichž ústřední postavou je Čtverák v zeleném, a hodnocením těchto výtvorů. Klub je navštěvován i samotným tvůrcem Čtveráka, Danem Collinsem.


Po vzoru tohoto klubu se téma Čtveráka v zeleném posléze objevilo i na jiných diskusních serverech, avšak ve srovnání s původním renomovaným klubem se jedná jen o okrajové jevy.


Související články

Externí odkazy