Hassanologie

Z Exotopedia
Přejít na: navigace, hledání


Tato stánka je věnována specifickému výzkumu fenoménu exota Hassana. Výsledky Hassanologického výzkumu budou prezentovány na hlavní stránce exota. Hassanologie spadá pod širší vědeckou disciplínu exotologie.


Obsah

Obsah

Hassanologické oblasti a klíčové otázky

Hassanův život

Hassan se narodil 18. Května 1978, podle jeho vlastních slov, pocházel ze smíšené rodiny (matka Češka, otec súdánsko-egyptský Arab). Rodina nebyla v dobré ekonomické situaci. Podle živnostenského rejstříku víme, že v období 1998-2001 Hassan podnikal, důvod zániku v roce 2001 ani náplň jeho živnosti X neznáme. Detailněji známe pouze období, kdy začal publikovat na internetu (první stopy jeho aktivity vedou někam do let 2005-2006, touto dobou nejeví žádné větší známky exotství, pouze uploaduje fotky ze svého pobytu v Sudánu). Ač je exot velmi aktivní z pohledu komentování okolního světa, o sobě píše vyjímečně. Usuzujeme, že tak činí protože skrývá temnější stránku (kriminální, společenské vyvržení, další doposud neznámé exotské prvky) anebo se bojí pomsty od extrémních aktivistů.


Hassan dále uvádí, že jeho bratr má českojaponský původ. Toto je vysoce nepravděpodobné (Hassan je známý lhář), ale je zde možnost, že Hassanova matka je/byla luxusní prostitutkou pro mezinárodní klientelu. Existuje ovšem ještě jedna možnost, že jeho bratrem je Tomio Okamura.


Časová osa potvrzených událostí v životě exota

Zde jso iformace o doložených událostech v exotově živote, Exotologové tyto informace sbírají z důvodu, že Hassan o svém životě často fabuluje. Zde se udržují jen informace potvrzené, nikoliv spekulace.


Rok Datum Událost Zdroj
1978 18. 5. Narození Obchodní rejstřík, Flickr
1998 7. 10. Exot zahajuje podnikání na živnostenský list. obchodní rejstřík
2001 15. 6. Exotovo podnikání je ukončeno. obchodní rejstřík
2003 - pobyt v Súdánu ? Hassan v článku o svém výletu k sudánským pyramidám uvádí tento rok.
2004 - pobyt v Súdánu Flickr (data pořízaení fotografií)
2005 - pobyt v Súdánu Flickr (data pořízaení fotografií)
2006 - pobyt v Súdánu Flickr (data pořízaení fotografií)
2006 - pobyt v Rakousku ? Flickr (o svém pobytu v rakousku se zmiňuje v článku na svém blogu[[[1]]])
2006 22. 12. Poslední nahraná fotografie před oddmlčením se. Flickr
2009 20. 4. Exot je opět on-line. Flickr
2010 5. 11. Exot píše svůj první příspěvek na blog.idnes.cz, zahajuje tak kariéru blogera. idnes.cz

Hassanův pobyt v Súdánu

180px-HassanFlickrHistory.png magnify-clip.pngHistori exotovy fotografické aktivity na Flickru 

Hassan prokazatelně pobýval v Súdánu, exitují o tom i Svědectví třetích nezainteresovaných stran a fotografie Exota ze súdánského prostředí. Podle data vzniku fotografií můžeme předpokládat, že se Expot v Súdánu vyskytoval mezi lednem 2004 až Prosincem 2006. Tato hypotéza vychází z předpokladu, že v době nahrávání informací na Flickr Hassan neuměl manipulovat s EXIF daty (věrohodnost data pořízení potvrzuje i informace o fotoaparátu Fujifilm FinePix S3000, který byl uveden na trh 1.10.2003). Fotky jsou originály (proměnlivé kvality), na některých se vyskytuje i sám Hassan.


otevřené otázky k výzkumu:


 • Čím se Hassan v Súdánu živil?
 • Kdy a proč tam cestoval?
 • Kdy se vrátil?
 • Mohl získat vizum?

Byl Hassan vždy exotem?

Je to vrozené nebo byl normálním dítětem /člověkem a exot se z něj stal v důsledku nějaké pozdější události či sledu událostí? hypotéza: Vzhledem k tomu, že Hassan se choval na internetu poměrně normálně, je možné, že jeho exotství vyrašilo v plné míře až v nedávné době (objevení na blogu idnes) hypotéza: Bylo exotství bylo spuštěno blogováním? Exotství bylo spuštěno nějakým šokem v exotově životě (odmítnutí v milostném životě, vyhození z práce, osobní prohlídka v prodejně Albert)? Exot byl vždy exotem a exotství se na něj jen provalilo, ve chvíli, kdy upoutal pozornost kritičtěji zaměřeného publika? hh


Jaké má vzdělání?

Ve svých článcích si dělá legraci z virtuálního "nácka" se základním vzděláním, sám se přiznává ke vzdělání střednímu.


 1. Hypotéza: Hassan má nějaké střední vzdělání. Vysokoškolské vzdělání nemá, určitě by se pochlubil.
 2. Hypotéza: Hassan nemusí mít maturitu, středním vzděláním může být i vyučení.
 3. Hypotéza: Jazyková úroveň exotových projevů je poměrně kvalitní, což naznačuje na nějakou míru vzdělání. Jeho příspěvky jsou bez gramatických chyb.

Existují nějací Hassanovi spolužáci?

Je Hassan patologickým lhářem?

Exotologický výzkum naznačuje, že Vít Hassan trpí mentální poruchou, zvanou "bájná lhavost" - řekne cokoliv, aby vyvolal v lidech zájem či soucit. Trpí tedy i prvky mentálního vampirismu - parazituje na emocích druhých. Dne 5.12.2011 si například exot Hassan vymyslel napadení "feťáky" a postěžoval si svému "kamarádovi" Hrebenarovi. Přepis z Hrebenarovy zdi zde:


o Vít Hassan: Jirko, tak, tohle už vážně přehnali. Na tenhle měsíc jsem se z bezpečnostních důvodů nechal přendat do meka na Budějárně. Včera si na mě počkali dva z nich, dali mi do huby a zbaběle utekli. Bylo to evidentně na objednávku. Tudíž budu teď 14 dní v pracovní neschopnosti a pak budu zřejmě cestovat po Mekách...


o Jiří Hrebenar: teda jak se to stalo, to si na tebe počkali, a zjistili kde pracuješ? To je od nich sviňárna a ta rvačka jak to dopadlo, že budeš 14 dní v neschopnosti. Teda oni to totálně přehnali, že se nestyděj, co ti ty zmetci udělali


o Vít Hassan: Jsou to svině, všechno to organizujou ty zmrdi z SSo. Opravdu nevím, jak to zjistili, asi si dali tu práci oběhnout všechny pražský Meky..Počkali si, až mi skončí šichta a v metru mi dali do huby. Ode mě ale taky pár schytali. Naštěstí to dopadlo dobře, mám jen moncla a nemůžu moc hejbat rukou. Tu neschopnost mi napsala moje známá doktorka na 14 dnů.


o Jiří Hrebenar: to jsou hrdinové, dva na jednoho


o Vít Hassan: Volal jsem policajty, ale voni mezitim zdrhli. Jsou to nějaký votrhaný feťáci.


Z rozhovoru jsou patrné dvě věci: buď je exot Hassan lhář (pravděpodobná varianta) a vše si vymyslel, nebo ho skutečně někdo napadl a opět okrádá svého zaměstnavatele (nechal si napsat zbytečně dlouhou neschopenku).


Hassanovo náboženství

Je Hassan opravdu ateistou?

Hassan o sobě tvrdí že je ateista. Argumenty PRO:


 • Hassan o sobě otevřeně tvrdí, že není muslim. Což ny v muslimské komunitě byl dost zásadní problém.
 • Hassan se na svém blogu prezentoval vepřovým špízem, což je v rozporu z Islámem.

Argumenty PROTI:


 • na webu se opakovaně vyskytuje následující text (citovaný různými lidmi): " vit Hassan – he is half Czech half Sudanese, he spent some time in Sudan..."

Vydává se Hassan mezi muslimy za muslima?

Tvrdí o sobě, že je ateista i ve společnosti muslimů? Jestli nikoliv, komu tedy lže?


Hassanova politická orientace

Je Hassan demokratem, anarchistou nebo arabským nacistou?

Hassan dozajista není demokratem, neuznává svobodu slova a právo na jiný názor. Rád by zakazoval a zákonem omezoval opačné názorové skupiny.


Nenávidí Hassan euro-atlantickou západní společnost?

Je možné, že Hassan nenávidí jakoukoliv společnost, ve které je (momentálně má tu smůlu naše společnost). Potvrzení nebo vyvrácení této domněnky lze zjistit přes Hassanův vztah k jiným společnostem (například k súdánské).


Kterým typem levičáka je Hassan?

Hassanova práce

Hasanovo vydávání se za novináře

Součástí exotovy image je vydávat se za novináře, novinářem není a nebyl, jeho pokusy z oblasti žurnalistiky a publicistiky jsou doprovázeny chorobnou touhou manipulovat čtenářem, používat fakta vytržená z kontextu a porušovat většinu etických kodexů novinářského oboru.


Živí se Hassan sám, nebo je živen státem formou sociálních dávek?

Je Hassan placen některým z multi-kulti fondů?

Nejnovější exotologický výzkum ukazuje, že ačkoliv byl v minulosti Hassan skutečně zaměstnancem McDonalds, jedná se v současnosti o lež, vypuštěnou samotným Hassanem, který je pravděpodobně v současnosti placeným zaměstnancem hnutí Romea. Bude ověřeno v následujících týdnech. Tuto teorii podporují mnohé nepřímé důkazy, jako například bezprecedentní ochrana exota Hassana Patrikem Bangou, cikánským agitátorem z hnutí Romea a administrátorem Idnesu.


Tajemství exotovy obživy

Hassan se zásadně nikde na internetu nezmiňuje o své práci ani minulosti v podnikání, jednou z vyjímek je toto doporučení: Soubor:Vrtulnik.jpg


z toho pro hassanology plynou následující otázky:


 • Byl vrtulník hračkou k "happy meal" v McDonaldu?
 • Provozuje Romea leteckou dopravu?
 • Co, krucinál, ten Hassan vlastně dělá?
 • A co Jan Leskač? vymyslel i vrtulník?

Hassanova kriminální činnost

Kolikrát byl Hassan odsouzen?

Jaké jsou detaily Hassanova útoku na revizora?

Ve kterém vězení a jak dlouho Hassan pobýval?

Výzkumem exotových projevů na internetu bylo možné nalézt důkaz 180px-HassanMissing.jpg magnify-clip.pngHassanův výpadek výpadku do té doby intenzivní internetové aktivity exota na 2 roky a tři měsíce. Před výpadkem exot nahrává výhradně fotky ze Súdánu po tomto okamžiku se objevují fotky z Prahy. První fotkou je fotka vězněných Turků na soše Karlova mostu, jedná se o náhodu, nebo o projev exotovy nostalgie po místě svého předchozího pobytu?

V výhrůžkách autorům exotopedie se exot zmiňuje o 7 letech ve Valdicích "Takových 7 let ve Valdicích(céčko) neni opravdu vůbec žádná sranda.-Mám plno kamarádů", tak dlouhý trest ve věznici s ostrahou není vzhledem k dosavadním vědeckým podkladům není pravděpodobný.


Hypotéza: Hassan strávil v blíže neurčené věznici cca 2 roky a tři měsíce mezi prosincem 2006 a dubnem 2009. Což odpovídá například sazbám za majetkovou trestnou činnost nebo ublížení na zdraví (revizora?).


Hassanovo obtěžování žen

Obtěžuje Hassan ženy nejen po mailu ale i v běžném životě?

Existují nějaké další oběti a svědectví Hassanova obtěžování?

Hassanovi nepřátelé

Seznam Hassanových nepřátel

Následuje hitparáda lidí, které si exot vybral jako své Arcinepřátele.


 1. Tomáš Vandas - dle Hassana extrémně nebezpečný nácek
 2. Tomio Okamura - dle Hassana skrytý nácek převlečený za míšence
 3. František Matějka - dle Hassana nácek převlečený za liberála
 4. Daniel Landa - dle Hassana extrémně nebezpečný nácek a představitel všeho zla
 5. Bratři Mašínové - dle Hassana vrazi (potají je exot určitě přesvěčen, že museli být určitě rasisti) :)
 6. Petr Mach - dle Hassana rasista převlečený za liberálaVybírá si Hassan své nepřátelé pouze z důvodu jejich politicky nekorektních názorů?

S většinou výše zmíněných nepřátel se Hassan nemohl setkat před tím než je začal nenávidět. Lze tedy očekávat, že u Hassana vzbuzuje nenávist nějaká forma nekorektního vyjadřování (s výjimkou bratrů Mašínů, kde se jedná o běžné odmítnutí jejich činů, dotažené exotem ad absurdum).


Existují nějaké další oběti Hassanovy nenávisti?

Jakým způsobem Hassan své oběti obtěžuje a útočí na ně?

 1. Snaží se je kontaktovat a konfrontovat. Falešně se vydává za novináře. Hassan je přesvědčen, že je v konfrontaci poníží.
 2. Píše o nich články na svém blogu.