Hrebenar - Izrael je rasistickým a genocidním státem

Z Exotopedia
Přejít na: navigace, hledání


Izrael je rasistickým a genocidním státem


Izrael, území na kterém se zrodila křesťanská víra. Země, kde se střetává Korán s Biblí je léta zmítána válkou, tolik nevyváženým válečným sporem. Na jedné straně stojí nejmoderněji vybavená armáda světa a bojovníci z palestinské strany mající bomby, střelné a řezné zbraně.


Západním světem je Izrael vnímán jako poslední místo demokracie na Blízkém východě. Ve skutečnosti tomu tak není. Izrael má sice svůj parlament, ale fakticky je celá země ovládána armádou. Pravomoce této armády nejsou vymezeny žádným zákonem. Moc armády je tak absolutní, tento mocenský celek se nemusí zodpovídat nikomu. Tak například za vlády vlády Ariela Šarona když byl ještě jejím vrchním velitelem, podnikl tento muž se svým vojskem útok na Bejrút aniž by k tomu měl jakýkoli souhlas parlamentu či kohokoli jiného. Druhým celkem moci je tajná služba. Je to absolutně neprůhledné uskupení, mající zákonnou pravomoc mučit a trýznivě zacházet s kýmkoli kdo je podezřelý z terorizmu. Izrael je jedním z mála států který nemá ústavu. Není zde zaveden žádný humánní trest smrti. Zkrátka na podezřelou osobu je nasazena helikoptéra, která viníka na ulici zastřelí, nebo hodí pumu na jeho dům. Sám Izrael toto přiznává, ročně se takto děje u desítek případů.


Na druhou stranu také musím přiznat, že v zemi neexistuje běžná kriminalita. Což je mimochodem jeden z hlavních rysů totalitní vlády. Velké zločiny však bují v pozadí. Nejvyšší představitelé Izraele kšeftují s drogami, s mafií, zabíjení palestinských předáků a osidlování palestinských území ve svůj finanční zájem je na denním pořádku.


Izrael nedodržuje žádné mezinárodní konvence. Tak například podle Ženevské konvence nesmí okupující stát využívat přírodních zdrojů okupovaného území k vlastnímu finančnímu zisku, nesmí konfiskovat půdu, nesmí provádět transfery obyvatel. toto všechno ale tato země dělá. Proč se nedrží mezinárodních pravidel? Izrael si tak klade právo na část území, které nikdy k Izraeli nepatřili, vůbec celé území tohoto státu je sporné. Ano Izrael se nachází na místě kde byl kdysi prastarý Izrael, ale od exodu po dobu 1400 let byl bez výrazného židovského osídlení. Židé do těchto míst přicházeli až začátkem 19. století.


Území Izraele bylo stanoveno uměle na základě politických hrátek Velké Británie, USA a dalších mocností. Arabové, kteří zde žili 1400 let jsou nyní umístňováni do ghett podobných ghettům Evropy ve 30. a 40. letech dvacátého století. Živoří zde, nemají základní životní prostředky, adekvátní lékařskou péči, mezinárodním humanitárním organizacím je zakazován přístup do těchto ghett.


Podívejme se třeba na Ramallách. Je to typické gheto. Je zde i uměle umístněné obrovské množství lidí, kolem města jsou tanky, vojenské jednotky. Jakmile někdo z tohoto města provede bombový útok tak izraelská armáda do města přijede tanky a vrtulníky a ničí domy a zabijí nevinné obyvatele. Izrael v tomto zvolil cestu kolektivní viny. Copak všichni obyvatelé Ramalláhu jsou vini za nějakého útočníka? Proč se tedy zabíjejí staří lidé, ženy, ti přeci nemohou za útočníka.


Izrael rozdělil naprosto rasisticky své obyvatele na dvě části, na židovské obyvatele a arabské obyvatelstvo. První skupina má všechna práva, druhá je jakýmsi poddruhem. Na všechno musí mít povolení. povolení na cestování, povolení na navštívení středisek humanitární pomoci. Izraelští vojáci s araby zacházejí asi jako jednotky SS s židy v Evropě. Obojí je nepochopitelné a absolutně špatně. Izrael od roku 1967 okupuje území Palestiny, kašle na mezinárodní právo, kašle na to, že se chová jako kdysi hitlerovské německo. Proč by také cokoli dodržovali když mají USA a Evropu, která to Izraeli umožňuje? USA si přes Izrael kontroluje arabské země a tak jsou ticho nad veškerým bezprávím. V současnosti neexistuje žádné celistvé území Palestiny. Palestina je rozdělena do tří okupovaných zón. V českých televizích a novinách často vídáme arabský útok na izraelské občany, ale to že před tím provedla útok izraelská armáda, to už nikdo neřekne.


Tím nechci ospravedlňovat jakékoliv násilí, ale jedno násilí plodí další násilí. Představte si, že bydlíte v zemědělské osadě, najednou k vám přijedou tanky a vojáci začnou střílet na lidi kolem vás. Jak budete reagovat? Pokud přežijete tak vás odsunou do některého města, nedají vám byt, zkrátka půjdete na ulici, na místě které jste obývali se najednou přistěhují židovští osadníci. Je toto správné? Pokud toto všechno vidí malé dítě. Vypěstuje si k Izraeli nenávist, stane se z něj radikál. A můžeme mu to mít za zlé? Nemůžeme, tehdy se společnost na ochranu svých práv nepostavila tak teď on bude zabíjet také. Stane se z něj terorista.


Izrael si svým postojem pěstuje nové a nové teroristy. A jsou to teroristé? Nechová se Izrael stejně? Také jde na hustě obydlené území, ničí, je jim jedno jestli jsou tam lidé, kdo kdy zemře. Takto se chová pouze auroritářský a fašistický stát. Představte si město tak kapacitně určené pro třeba 50 000 obyvatel, násilně do něj bylo přemístněno na 300 000 lidí, lidé žijí na ulicích, všude jsou pobořené domy, infrastruktura neexistuje, elektrina také ne, problém je s vodou.


Humanitární organizace tam nesmí, novináři teprve ne. Najednou do města přijede několik tanků a za vrtulníkové a stíhací podpory si razí cestu městem. Střílí kolem sebe, stíhačky vrhají bomby. z ní to jako z nějakého katastrofického filmu, ale toto se skutečně v Palestině denodenně děje. Lidé na ulicích umírají, padají na zem. Tanky přejíždějí umírající, je zničena třeba budova nemocnice, či místních novin a armáda jde zase z města pryč. Rázem tady je mnoho spadlých budov, mnoho mrtvých a těžce raněných.


Tak se chová moderní a demokratický stát? Osobně považuji všechny členy izraelské vlády za válečné zločince. A pokud Izrael praktikuje kolektivní vinu tak i Izraelci jsou válečnými zločinci. Nic v životě není černobílé, tak také tento konflikt není jednobarevný. Svou vinu a obrovskou nese Izrael a USA. Bez podpory USA by Izrael nepřežil ani minutu, a to i přesto, že vlastní jaderné zbraně. Část viny mají i Palestinci, měli by hledat mírovou cestu, nenapadat teroristickými útoky civilní obyvatelstvo, které stejně tak jako palestinští obyvatelé za nic nemohou.


Vážení čtenáři jak byste se zachovali vy, kdyby vám izraelská armáda, vzala rodinu, vzala domov, možná byste také sáhli po kulometu či bomby a šli se mstít. Takový postoj je špatný, ale z pohledu člověka který přišel o vše pochopitelný.


Ptám se kdy toto všechno skončí, kdy se mocnosti začnou chovat podle stanovených pravidel? Obávám se, že se toho jen tak nedočkám.