Jaroslav Peňaška

Z Exotopedia
Přejít na: navigace, hledání
Jaroslav Peňaška
225px-Dezovul.jpg
Narozen 3. prosince 1976 (36 let)
Bydliště Praha
Znám jako Jarek Dejavu
Vzdělání Střední průmyslová škola elektrotechnická v Olomouci

VUT Brno (pravděpodobně nedostudoval)

[[[1]]]
Povolání programátor
Website [[1]]
„Mám IQ v neměřitelné oblasti.“


Jaroslav Peňaška (alias Jarek Dejavu) je zneuznaný český génius, programátor a propagátor Second Life. V roce 2007, kdy český Second Life byl ještě v plenkách, vytvořil české překlady anglických hlášek (dosti odfláklé, nutno podotknout.) Následně vyvíjel ve spolupráci s firmou Beneta řečový syntetizátor Speech Tools. Tento program však nedokázal dotáhnout do použitelné podoby, mezi uživateli Second Life o něj nebyl zájem, a ani Peňaška, ani Beneta na něm nevydělali ani korunu. Beneta poté zrušila s panem Peňaškou spolupráci a vydala vlastní verzi češtiny do Second Life.


Geniální dílo Jaroslava Peňašky zdánlivě upadlo v zapomnění, stejně tak jako dílo jeho jmenovce Cimrmana, jemuž slízli smetanu různí Edisonové, Nobelové a jiné uhrovaté socky. Jenže Peňaška se rozhodl bojovat. Dle jeho přesvědčení se Beneta dopustila sprosté krádeže, a to jak češtiny do Second Life, tak programu Speech Tools. Drobným problémem však je, že to Peňaška není schopen ničím doložit. Proto se rozhodl zaplavovat diskuse [[[2]]] svými [[[3]]] plamenými [[[4]]] výlevy [[[5]]] proti Benetě [[[6]]], Martinu Dvořákovi [[[7]]] a celému zkaženému světu vůbec [[[8]]].


Jeho styl se vyznačuje vysokou frekvencí příspěvků. Jelikož ostatní komentátoři nestíhají jeho tempo (a také jelikož většinou nemají zájem s ním diskutovat), reaguje Peňaška často sám na sebe. Odporným zločincem a agentem Benety se pak stává každý, kdo:


  • jakýmkoliv způsobem hájí Benetu
  • nesouhlasí v něčem s Peňaškou
  • neví, o co jde
  • nehodlá se o tom dále bavit

Obsah

Trestní oznámení

Peňaška se zapsal do Guinessovy knihy exotů svým trestním oznámením, v němž obvinil Martina Dvořáka z porušení rekordního počtu paragrafů trestního zákona. Konkrétně § 209, § 196, § 197a, § 206, § 250, § 253, § 235, § 237, § 160, § 161, § 162, § 166, § 167, § 174, § 175, § 178, § 198 a § 198a. Toto oznámení se rozhodl provést veřejně na tiskové konferenci ČRo na Invexu:


Citáty

Peňaška oproti Kalužovi IQ test hodlat dělal, nicméně jeho inteligence je natolik pronikavá, že zavařil i IQ testery:


Mám IQ v běžnými testy neměřitelné oblasti a tak, jak dokážu geniálně programovat, zrovna tak dokážu geniálně plánovat jakoukoliv strategii, a to i třeba strategii bojovou.


Kromě Cimrmana vykazuje Peňaška podobnost i s jinými českými velikány, např. Janem Husem:


Nemám žádný majetek a vězení se nebojím a to mi dává v podobném boji velkou svobodu. Na domácí prohlídky, odposlechy telefonů nebo i vazbu jsem připraven a jsem ochoten je podstoupit jako jistou formu mučednictví.


Zcela tak naplňuje staré přísloví „kdo nemá meč, seká jazykem“:


To mě nezajímá že to nechcete poslouchat, já prostě nedovolím... a vy jste lumpové, protože jste k tomu lhostejní... nenechám vás zakrívat si před bezprávým oči... je mi úplně jedno jestli vám vadí moje pindání, já se k tomu prostě budu vyjadřovat, protože to je jediný způsob, jak lidi probudit ... žít si v sladké nevědomosti, že máte na rukou něčí krev, to by se vám hodilo, já vím, ale já prostě budu vaše svědomí, dokud s tím něco neuděláte.


Jeho styl a slovní zásoba jsou vskutku vytříbené a srovnatelné s Vrchlickým, Vieveghem či Hulánem:


Jeho nenávist k světu má možná sexuální příčiny:


Mluvíme-li o takové kundě jako je Libuška, pak žádná rakovina není pro takovýho člověka dost. Přát zlýmu člověku smrt je podle mě naprosto v pořádku a byl bych rád, kdyby pochcípali všichni sobečtí hajzlové, kteří ze závisti ničí životy ostatním.


Přesto všechno lze říci, že v dnešní zbabělé a relativizující době Peňaška naplňuje starodávné ideály rytíře. Tuším že se ten rytíř jmenoval Don Quijote:


Ale já už nikomu ustupovat nebudu, takovej život pro mě totiž nemá žádnou cenu. Lepší zemřít ve stoje než žít na kolenou, jak říkají filmový hrdinové a já souhlasím. Nevzdám se. I kdyby to bylo já proti všem, tak se nevzdám.


Exot prezidentem?

Exot Jaroslav Peňaška se rozhodl v roce 2012 kandidovat na prezidenta ČR. Není jasné, zda jde o trapný pokus zviditelnit se, nebo o skutečný exotův záměr.


Externí odkazyzdeExotopedia
Český internet Milan BuričínRadan ChrobokDaniel DočekalMilena DouškováDalibor GrůzaRadim HasalíkVít HassanPetr HejlJaroslav HladŠimon HlinovskýJiří HrebenarRadek HulánRadek JedličkaRadovan KalužaPetr KardinMichal KolesaMichal KrólValentin KusákHonza ZZRHenryk LaholaPetr LoukotaJakub LopataLuŠtěLaMilan PetříkJiří MacichPavel MáchaBratři NěmcovéJan NeubertRobert PochJaroslav PeňaškaMarie PojkarováIgnác PospíšilVáclav ProkůpekJan Maria RegazzoAlan ŘepkaPepa SádraMatěj SeifertAleš SlabýVladimír StworaNatálie SmutkováJan StachPavel StašekZdeněk SteinbauerJan SternPavel SýkoraPetr TomešViktor VerešOndřej Vodný alias ONdrayPatrik VoglOndřej VomočilJan VostatekRoman ZavřelJindřich Zedník
Český internet - neaktivní Standa NovákKarel Nový
Slovenský internet Alexander JárayBranislav RácRóbert Sedlák
Zahraničí Markéta BarboříkováRoss Hedvíček