Joch je trapný demagog urážející levičáky, prostý přikyvovač církve

Z Exotopedia
Přejít na: navigace, hledání


Autentická kopie, ze smazaného blogu na iDNES.Joch je trapný demagog urážející levičáky, prostý přikyvovač církve


Nečasův poradce Joch je ukázkou trapných slov. jakýkoli jiný postoj proti církvi je podle tohoto pána srovnatelný s antisemitismem. Najednou tady máme jednoho podivína používajícího novodobou modlu izraelského státu. Oprávněná kritika nezákonnosti a protilidskosti izraelské politiky je pokládána za antisemitismus. Stejně tak každý, kdo zpochybňuje církevní nároky v církevních restitucích je považovaný za antikatolicistu. Joch antikatolický rys přisuzuje levičákům. Vždyť oni ti pravičáci s urválkovským střihem jsou daleko většími borci, když přisuzují desítky miliard církvi, která si své nároky vycucala z prstu.


Musíme tady mít podivné premiérské poradce, kteří nazvou levičáky těmi antikatolicisty. Novodobí kacíři mají být ve jménu Jocha těmi pomýlenci srovnatelnými s antisemity. Jak trapné a demagogické, ale co bychom mohli čekat od poradce modrého premiéra věřícího v neomylnost a nadčasovost proděravěné církve. Zahajme tedy novodobý směr oponentury. Každého, kdo nesouhlasí s porušováním lidských práv na Blízkém východě nazvěme antisemitou a každého, kdo nesouhlasí s praktikami cirkve, nazvěme těmi antikristy stojícími proti těm bezbranným farářům a biskupům.


Jak trapné zjednodušení velmi složitého problému. Raději přistoupíme na hru proizraelské mezinárodní agentury ADL. Raději budeme naslouchat pomýleným poradcům podivného střihu. To ta česká demokracie bude pěkně vypadat. Premiérský poradce pro lidská práva, Roman Joch, přeci dokonale ví o čem ta lidská práva jsou, a když označí někoho antisemitou a nenávistníkem církve, tak to musí být pravda. Opět je tady používaná prastará praxe citace někoho jiného. Prezidentský ultrapravicový politik, Petr Mach, používá pro své rasitické teorie slova jiných rasistů, zatímco Joch používá tvrzení amerického filozofa.


Jaký tady má být správný politický směr předsedy české vlády, když jeho poradci jsou příznivci krajních názorů? Podle jedné poučky je zjednodušování problémů jednou ze správných cest vedoucích k pochopení problematiky. Jenže tady v tomto případě je takový názor nesmyslným žvástáním. Joch uráží svými tézemi všechny levičáky, zatímco on a jemu podobní pravičáci mají být anděly přejícími správný postup přidělování financí do náruče církve.


Seminář v Poslanecké sněmovně na téma církve a restituce měl tak nějak otevřít debatu a rozkrýt záludnosti církevních restitucí. Pan poradce Joch všemu nasadil tu pravou demagogickou hlavičku. Nyní stačí pouze jedno jediné. Když vláda a její exponenti takto útočí na své názorové oponenty, je více než jasné, že oponentní názory jsou pravdivé a koaliční síly se snaží zakrýt skutečnou pravdu. Majetek církvím se má rozdávat na základě soupisu majetku. Tento soupis vytvořily církve samotné. To je stejný postup, jako kdyby měl dlužník napsat během exekutorského řízení, který majetek je a není jeho. Určitě by uvedl pravdivé infomace.


Stejné je to s cíkrkví. Ta si nárokuje tu část majetku, na kterou už dávno nemá žádné nároky. Církev je něco jako rozespalý medvěd. Probudí se vždy ve chvílích chaosu. Po revoluci žádala navrácení majetku. Už tehdy bylo dokázáno, že na řadu nárokovaných pozemských statků nemají služebníci boha pražádný nárok. Nyní, když tu máme pravicovou stranu šmrncnutou TOP09, opět vznikají nároky bez jakéhokoli opodstatnění. Takový topácký místopředseda Gazdík, člen České biskupské konference Tomáš Holub a právník z CEVRA si naprosto notují na stejné názorové vlně.


Oprávněnost nebo neoprávněnost církve je tady vedlejší. Opět se pohlíží na demagogicko-politický pohled. Kalouskovo snažení takzvaně katolického smýšlení, má tady pomoci církvi k novodobé krádeži tohoto století. Všichni odpůrci nastoleného politického směru budou tedy antisemity a antikatolíky. Jo , stačí aby přišel jeden pravičák radící Nečasovi, a ihned dochází ke stejné izraelské demagogii. ve které jsou všichni kritici pošuky s nepochopitelnými fóbiemi. Joch má bohužel jednu jedinou pravdu. A sice tu, že se restitucím nezabrání. Církev má velkou moc, spoustu poslanců a politiků lobuje za katolíky, dokonce i ten Kalousek, který je otcovským průvodcem církevních restitucí.


Poslanecká sněmovna se stává svědkem mnoha podivných diskusí. Kdysi diskutoval Šromach o těch nynějších sociálních kartách, a nyní diskutují příznivci katolicismu ve stejné budově. Opravdu mě už nic nezaskočí. Poslanecká sněmovna už dávno neslouží lidu, ale lobbistům a prosazování názorů jednotlivých majitelů politických partají. Opět tady máme jakousi vyšší roli církve a představitelů církevních uskupení. Chudé církve využíjí ty darované finance ke zkvalitnění svých služeb, alespoň takto o tom hovoří Gazdík. To už samo o sobě vypodívá o názorovém nesouladu zájmů. Zájmy církve jsou upřednostněny před zájmy občanů.


Vláda šetří každou korunu, aby nyní přidala cíkrvím. Oh, ti služebníci boha budou zřejmě opět pro boha podnikat na burzách a zhodnotí tak opět pro boha svůj majetek. Ona církev vždy zhodnocovala svůj majetek ve jménu boha. Ve jménu té éterické bytosti církevní představitelé bohatli, aby byli nebohatšími v širém okolí. Kam se ztratila ta katolická láska? Poslanci, poradci premiéra koukají jen na jednu minci své pravdy, aníž by se podivili nad celou hloupostí vládních záměrů.


Právník z CEVRA tvrdošijně opakuje, že pokud neprojdou restituce v Poslanecké sněmovně, budou to soudy, které pod náporem církví začnou vydávat majetky. Já bych s panem Křížem z CEVRA až tak moc nesouhlasil. Vlastnictví církevních majetků je v mnoha aspektech velmi ale velmi ošemetnou věcí. Nikdo nemůže nárokovat to co mu nepatří. Opět tady máme pokus o zpolitizování předávání majetků v rozporu se zákony. Nic se nděje, politická demagogie Jocha a dalších všechno přikryje.


Jiří Hrebenar | čtvrtek 8. březen 2012 15:46