Milan Buričín

Z Exotopedia
Přejít na: navigace, hledání


Milan Buričín
Soubor:MilanBuricin.jpg

Milan Buričin

Narozen neznámo
Bydliště Mladá Boleslav
Národnost Česká
Vzdělání střední průmyslová škola
Website [[1]]

Milan Buričín je jedinečnou osobností na české hudební, literární i politické scéně. Vystudoval střední průmyslovou školu, je dlouholetým baskytaristou, učitelem hudby a starostou obce Bílá Hlína. Sepsal dvě knihy vědeckofantastických povídek. Milan je velice aktivním a všestranným hudebníkem. V jeho repertoáru nalezneme country, folk, českou i slovenskou lidovou hudbu a dokonce několik metalových balad. Svou hudbu pravidelně zveřejňuje na YouTube, přičemž je autorem okolo 530 písní, jejich počet neustále narůstá. Největšími hity jsou Řežu, řežu,dříví nebo Zkáza kura domácího.Milan v televizi

Milan Buričín byl pozván do Show Jana Krause.


Charakter tvorby

V Buričínově tvorbě se neustále opakují čtyři témata - domácí práce (Řežu, řežu dříví), téma zvířat, především těch domácích (Opilá Kobyla), sci-fi s apelem na ekologii a morálku (Tajná galaktická zbraň) a satira politických poměrů (Velkej blázinec). Témata se často prolínají. Není vyjímkou, že humorná folková píseň se přerodí v baladu a naopak.(Opilá Kobyla) Občas se objeví pokus o tematicky čistou baladu (Balada o mrtvé dívce). Bohužel se vyznačuje užitím klišé a inspirace normalizačními moralistickými baladami je zjevná (viz D.Janda: Říkal si hurikán nebo Katapult: Půlnoční závodní dráha)


Formou to jsou buď právě rockové balady anebo do vtipu směřující folkové písně (Zkáza kura domácího) Zvláště zajímavých tvarů texty nabývají, kdy se forma balady setká třeba s tématem domácích zvířat (Opilá Kobyla).


Buričín s oblibou užívá echo a automatického keyboardového bubeníka. Jako doprovod užívá keyboard a elektrickou kytaru vlastní výroby. Hra na tyto dva nástroje se vyznačuje technickou jednoduchostí. Buričín má problémy s vyzpíváním výšek, což se snaží kompenzovat nasazením echa, výsledek je přinejmenším rozporuplný.


Odkazy

zdeExotopedia
Český internet Milan BuričínRadan ChrobokDaniel DočekalMilena DouškováDalibor GrůzaRadim HasalíkVít HassanPetr HejlJaroslav HladŠimon HlinovskýJiří HrebenarRadek HulánRadek JedličkaRadovan KalužaPetr KardinMichal KolesaMichal KrólValentin KusákHonza ZZRHenryk LaholaPetr LoukotaJakub LopataLuŠtěLaMilan PetříkJiří MacichPavel MáchaBratři NěmcovéJan NeubertRobert PochJaroslav PeňaškaMarie PojkarováIgnác PospíšilVáclav ProkůpekJan Maria RegazzoAlan ŘepkaPepa SádraMatěj SeifertAleš SlabýVladimír StworaNatálie SmutkováJan StachPavel StašekZdeněk SteinbauerJan SternPavel SýkoraPetr TomešViktor VerešOndřej Vodný alias ONdrayPatrik VoglOndřej VomočilJan VostatekRoman ZavřelJindřich Zedník
Český internet - neaktivní Miloslav HebkýStanda NovákKarel Nový
Slovenský internet Alexander JárayBranislav RácRóbert Sedlák
Zahraničí Markéta BarboříkováRoss Hedvíček

F