Pavel Sýkora

Z Exotopedia
Přejít na: navigace, hledání


Pavel Sýkora je český "vývojář a vedoucí" v (zřejmě fiktivním) týmu amatérských vývojářů počítačových her a autor projektu velkolepého scifi/fantasy mmorpg které dle jeho vlastních slov zcela změní dosavadní trendy, potažmo vesmír celkově. Kromě toho pracuje na dalších minimálně sedmi projektech, píše knihu a je autorem neurčitého vynálezu. Na svém projektu prý pracuje od roku 2009 a je velmi skoupý na jakékoliv informace neboť mu byl prý již jeden velký projekt hry ukraden a údajný zloděj na této populární hře vydělal miliony. Bohužel Pavel odmítá sdělit o jakou hru se jednalo.Obsah

MMORPG jaké svět neviděl

Přestože má prý svůj tým a projekt od roku 2009, aktivní začal být až koncem roku 2012/2013 kdy se objevil na několika českých forech sdružujících vývojáře her s tím, že hledá další členy do již tak velkého týmu. V poslední době se zaměřil hlavně na ilustrátory.


Na rpgforum.cz a kde vystupuje jako Jedi Dante Mihu a Ceskehry.cz kde je již jen jako Dante jeho megalomanský projekt vzbudil značné pochybnosti. Málokdo by pracoval na něčem tak obrovském zadarmo ( Pavel slibuje že projekt vydělá miliony, ne li miliardy ) a navíc s pochybnou osobou která odmítá o projektu sdělit cokoliv bližšího.


Když byl na toto dotyčný upozorněn projevil se jako typický exot českého internetu. Všechny osočil z neodbornosti a neschopnosti, přičemž neopomněl v každém druhém příspěvku vyzdvihnout svou inteligenci a nemalé ego. Nechyběly výhružky, spousta urážek, posměšků a svérázný pravopis.Pavel versus skuteční tvůrci

Podle lidí, kteří se pokoušeli o spolupráci s ním jde o velmi zvláštního a výbušného člověka který dle jistých indicíí žádný tým ani projekt nemá ale chová se jako by měl.


Podle výpovědi několika ilustrátorů které v posledních měsících oslovil a kteří se pokusili s Pavlem spolupracovat, vedla prý práce odnikud nikam. Pavel píše sáhodlouhé emaily plné vzletných slov, zásadně neodpovídá na konkrétní dotazy a jakmile někdo projevil zájem o bližší informace o projektu či ukázky, zvrtla se komunikace z Pavlovi strany v příval urážek, sáhodlouhých textů obhajujících jeho vlastní ego a důležitost projektu a postupně až psychopatické chování, včetně výhružek které vedlo obvykle k ukončení spolupráce.


Naštěstí má Pavel v záloze dle svých slov stovky dalších ilustrátorů ( proč tedy hledá nové a ještě na podřadných forech plných neinteligentních lidí jak sám ríká, je záhadou )


Typická ukázka komunikace s exotem, včetně zajímavých informací:


Soubor:Sykora zaznam lide.cz.jpgCivilní život

Pavel Sýkora je s největší pravděpodobností muž, přibližného stáří 30 a více let. Pochází z Jindřichova Hradce ale v současnosti žije v Praze( pobyt v Bohnicích nemůžeme potvrdit ani vyvrátit). V současné době nejspíš nezaměstnaný pokud nepočítáme jeho hvězdnou kariéru vývojáře her. Svědčí o tom i tento inzerát kde si hledá práci jako prodavač v butiku s modním oblečením. Mezi jeho koníčky kromě počítačových her patří prý celá řada bojových sportů. Ostatně znalostí zbraní se dost často ohání ve svých útocích proti nebohým zájemcům o spolupráci.Sýkorův dream-team

Pavel často hovoří o tom, jak pro něj velký tým lidí pracuje čistě jen z lásky k projektu a jeho laskavé osobě. Ohromné výdělky prý všichni s díky odmítají a tak jim Pavel alespoň nabídl vedoucí pozice ve své společnosti. Z předchozích řádků musí být jasné, že nic z toho nemůže být pravda. Složení týmu je také velkou neznámou. Pavel totiž často hovoří jako o dlouholetém členovi i o někom, s kým si napsal sotva pár mailů ohledně spolupráce.Citáty a myšlenkové pochody

Je velká škoda, že se exot, s vyjímkou výše zmíněných diskusních for, plně projeví až teprve v soukromé diskusi s vybranou obětí. Časem se možná povede získat nějaké útržky z jeho komunikace s vybranými umělci které Pavel oslovil.


 • "...delam s vektory nejakych 18 let..Ale i presto se nekdy strasne rociluju ,kdyz se snazim obarvit cast vektroveho obrazku, a ono mi to nejde a nejde a tak kontroluju spojnice jak pitomec a uz mam pak nervy na drans, kdyz si pak vsicmnz ze jsem si to hodil do sitoveho modelu tak ze ty barvy nemuzu samozrejme videt."

Pavel po 18 letech neví, že Corel má tlačítko které automaticky spojí rozdělené body


 • "...rekl jsem si, ze udelam neco, co tu po me zustane, ze udelam neco, co jeste nikdo neudelal, a ze udelam vse proto, abych sve rodine zajistil normalni zivot".

I jal se tvořit fantasy onlinovku, protože to ještě nikdo nikdy neudělal.


 • "Vim totiz ze az tenhle proket dokoncime, bdue to tak velka vec, ze ostatni tymu prasknou zavysti"

Doufejme, že texty ve hře bude mít na starosti někdo alespoň se základní znalostí češtiny.


 • "Ja jsem si udelal tříletý průzkum abych veděl, po cem hraci touzi a co chteji"

Hru začal dělat roku 2009, 2013 stále nemá co ukázat, aby hráči za těch pár let ještě chtěli totéž.


 • "Na tvé místo tu čeka dalšách 8 artistu kteri tu sanci chteji a kteri to bduou delat radi"

Reakce na umělce, který chtěl vědět něco o projektu, naštěstí celé zástupy lidí chtějí dělat s Pavlem.


 • "Az ti nekdy nekdo vyfoukne pred nosem 10 milionu za tvuj napad, budes si zatracene davat bachan a to, komu co reknes"

Co to bylo za nápad se nikdy nikdo nedozví, Pavel takto odůvodňuje proč o projektu nikomu nic neřekne.


 • "Her na Unreal Engine je na svete asi " 600 miliard " a vsechny naprosto stejne"

Pavel odůvodňuje proč nepoužívá Unreal Engine jinak asi bez komentáře.


 • "my mame koplexni herni mapu o velikost pres 1500 km2"

Například česká hra Arma3 má mapu "jen" o velikosti 300 km2. Jak vidno, Pavlův projekt bude opravdu ultra mega!


 • "...jako Ssgt.(sergeant) jsem byl zvykli, ze kdyz jsem dal rozkaz, tak se bez kecu pslnil, taky sem byl zvyklej na to, ze svoji jednotce a chlapovi vedle sebe muzu verit a ze mi krejou zada"

Další ukázka z Pavlova milého jednání se zájemci o spolupráci, krom toho se dozvídáme že velel v armádě jako seržant - tedy v americké a nejspíše airsoftové.


 • "Asi mam v sobe hold geny predku, kteri by to resili sooubojem na 20 kroku. proto se nekdy neudrzim a prestan use ovladat"

No geny předků v sobě máme všichni, jinak další z milých reakcí.


 • "Nebudu se k tomu nejak extreme vyjadrovat"

Po této větě následoval asi 15ti odstavcový článek plný osočování, výhružek atd.


 • "Co se tyce RPG fora Tak tam jsou ti nejvetsi looseri kteri o vyvojarine nevedi ani prd"

Jak jinak...


Odkazy

zdeExotopedia
Český internet Milan BuričínRadan ChrobokDaniel DočekalMilena DouškováDalibor GrůzaRadim HasalíkVít HassanPetr HejlJaroslav HladŠimon HlinovskýJiří HrebenarRadek HulánRadek JedličkaRadovan KalužaPetr KardinMichal KolesaValentin KusákHonza ZZRHenryk LaholaPetr LoukotaJakub LopataLuŠtěLaMilan PetříkJiří MacichPavel MáchaBratři NěmcovéJan NeubertRobert PochJaroslav PeňaškaMarie PojkarováIgnác PospíšilVáclav ProkůpekJan Maria RegazzoAlan ŘepkaPepa SádraMatěj SeifertAleš SlabýVladimír StworaNatálie SmutkováJan StachPavel StašekZdeněk SteinbauerJan SternPavel SýkoraPetr TomešViktor VerešOndřej Vodný alias ONdrayPatrik VoglOndřej VomočilJan VostatekRoman ZavřelJindřich Zedník
Český internet - neaktivní Standa NovákKarel Nový
Slovenský internet Alexander JárayBranislav RácRóbert Sedlák
Zahraničí Markéta BarboříkováRoss Hedvíček