Poch, Robert

Z Exotopedia
Přejít na: navigace, hledání


Robert Poch
225px-Robertpoch.png

Robert Poch

Narozen bohužel ano (a to 24. 10. 1966)
Bydliště Šumperk
Národnost česká
Znám jako ahaswer, absolutus1 a mnoho dalších nicků
Vzdělání údajně bc.
Povolání "spisovatel"
Titul Bc.
Politická strana Eurohujer
Nábož. vyznání judaismus
Děti syn a dcera
Website [[1]]

Robert Poch je další z řady internetových exotů, zamořujících blogovou službu Idnes.cz - v minulosti zde vedl vlastní blog (kde se proslavil svými "modrobýčky"), ale ten byl smazán a tak se exot přesunul na blog Robert Poch - Ihned. Robert Poch si říká "spisovatel", ale jako u většiny exotů jde o výrok silně nadhodnocený - má jen minimum příznivců. Jde rovněž o osobu, hrající si na Žida a příznivce levice (zejména Škromacha). V současnosti žádné zaměstnání nemá. Rovněž čelí obviněním ze stalkerství. Exotovy názory se nevymykají exotologickému průměru: exot Poch nemá rád Čechy, pomlouvá kde může, je velikým příznivcem EU ("Češi si vládnout neumí a nesmí") a jako každý správný závistivý exot je levicově zaměřený a nepřející. Rovněž je zastáncem multikulturalismu, islám ovšem nepodporuje.


Obsah

Projevy exotství

Exot Poch tráví celé dny na blogu pravicových bloggerů služby Idnes, jako je František Matějka nebo Petr Mach. Zakládá velké množství diskuzních účtů aby vzbudil zdání, že není sám. Pod těmito účty dotyčné bloggery uráží a útoční na ně metodou ad hominem. Mezi jeho nicky patří: absolutus1, ahaswer, roman36d, markyz.Gero, dworkin, assco a mnoho dalších. Neustále zakládá nové (staré bývají rušeny pro sprostotu a útoky) a bez vyjímky každý den a celý den útočí na jakékoliv pravicové myšlenky na celém blogovém systému Idnes. Prokazatelné nicky exota na blogu MF Dnes: Královský nick je absolutus1, další podružné jsou Kucharovic, jan.x.marek ( to byla i fake identita, když se provalilo, že fotka patří majiteli výroby jachet z Argentiny) nick Olymp, Já, Claudius, Alena1 (tento nick řádí nejvíc na blogu pana Matějky) všechny odnože nicku Kopějka, nový nick je madqwert volič ČSNS.


Z toho se dají usuzovat dvě věci:


Za prvé - exot Poch je nezaměstnaný a za druhé, exot Poch je posedlý několika bloggery, zejména Františkem Matějkou a Petrem Machem. Jeho činnost se ovšem neomezuje pouze na ně a lze na něj narazit v průběhu dne na jakékoliv diskuzi na Idnesu.


Příspěvky exota Pocha nejsou nikdy konstruktivní a vždy napadají účelově vybranou pasáž blogu, vytrženou z kontextu, popřípadě osobu bloggera samotného opakováním stále stejných osobních informací o bloggerovi ad nauseam. Napadá-li Poch nějakou věcnou poznámku, vždy jde o naprosto nelogické překroucení toho, co původní autor psal. Je-li ovšem přistižen při lži, na příspěvek už neodpoví. Jako příklad lze otevřít libovolnou diskuzi např. blogu Františka Matějky.


Robert Poch byl rovněž opakovaně usvědčen ze lhaní. Jedním z posledních výrazných případů je článek O novém fenoménu v české a moravské hudbě - kapela Koblížc!, kde se snaží vzbudit dojem, že k této kapele přišel náhodou. Přitom je všeobecně známo, že v této kapele hraje jeho syn a on sám pro ni píše texty.


Na webu se také objevila informace, že manželka exota je stejně posedlá jako on a některé jeho nenávistné texty píše ona.


Exot rovněž údajně podal trestní oznámení, stejně jako mnoho exotů před ním (viz historie této stránky). Rovněž na svém blogu napsal článek o tom, že autoři exotopedie jsou muslimové, což je asi to nejvtipnější, co se na adresu exotopedie kdy objevilo, exot Poch tím předčil i Hrebenarovy "hnědé nácky". Zároveň tím potvrdil, že je skutečně autorem hanebných komentářů na Idnesu a na exotopedii je tedy správně. Tento článek se pokouší, jako skoro všichni exoti, neustále mazat.


Údajné trestní oznámení na autory exotopedie

Robert Poch podle svého vyjádření, které se neustále snaží vecpat na tuto stránku, ač o něj nikdo nestojí, podal trestní oznámení (pro naplnění skutkové podstaty trestných činů dle již neplatných paragrafů) na správce exotopedie a autora či autory textu na této stránce pro trestný čin pomluvy. Poch se obává, že na základě údajů z exotopedie utrpí jeho osoba újmu: ztrátu dobré pověsti a dobrého jména a ztrátu s tím spojenou (zaměstnání (jakého zaměstnání?), literární aktivity a osobní život atd.)


K tomu lze dodat snad jediné: pravda není pomluva (v trestním zákoníku je uvedeno, že pomluva je nepravdivý údaj). Poch také zaměňuje příčinu a následek: kdyby se nechoval jako exot (a tímto svým chováním také nepřišel o svou dobrou pověst), stránka s jeho údaji by se na exotopedii neobjevila.


Poch se dále dožaduje zveřejnění osobních údajů autora či autorů této stránky. Vzhledem k tomu, že již dříve vyhrožoval oponentům fyzickým násilím se toho hned tak nedočká.


Povaha exotovy posedlosti

Jako u jiných exotů lze spekulovat o tom, že posedlost exota Pocha bloggerem Matějkou je povahy sexuální, jde možná o latentní homosexualitu. Nenávist k pravicovým myšlenkám a k českému národu pak možná souvisí s exotovými životními neúspěchy, na což by ukazovalo i to, že sám sebe exot Poch nazývá spisovatelem, nicméně mezi běžným čtenářstvem je naprosto neznámý. Exot Poch je bloggerem Matějkou tak posedlý, že pod svými několika nicky nedá pokoj ani na Štědrý den 2011. Jde tedy již o třetího mimořádně zatvrzelého exota na blogu Idnes.


Robert Poch jakožto plagiátor

Ačkoli sám sebe označuje za spisovatele a básníka, je Robert Poch prachsprostým plagiátorem. Jeho sbírka Mrtví se přicházejí někdy rozloučit obsahuje do očí bijící vykrádačku povídky Hrůzný stařec, kterou napsal H. P. Lovecraft (česky tato povídka vyšla např. v antologii Lupiči mrtvol sestavené Janem Zábranou). Poch "svou" povídku nazval Hrůzný Věštec a přesunul ji z amerického Kingsportu do Prahy. Ač se povídky na začátku liší (Poch vnáší svou "invenci" tím, že se snaží Věštce vylíčit jako člověka, kterého zlá společnost vyloučila, a tím původní povídku ještě víc przní), zápletky a zejména pak celé věty i odstavce v závěru jsou prakticky shodné.


Ostatně samotný název této sbírky si Poch nejspíš vypůjčil od Stephena Kinga, který napsal povídku Mrtví se někdy vracejí. Této domněnce nasvědčuje i machinace s názvem Pochovy knihy, kdy je na přebalu uveden název Mrtví se přicházejí někdy rozloučit (češtinářsky pokulhávající), ale titulek uvnitř už hlásá Mrtví se někdy přijdou rozloučit (tento zas pokulhává z hlediska autorského práva).


V diskusích pod svým blogem na iDnesu vyhrožoval Poch diskutérům, kteří na tato fakta upozornili, fyzickým násilím. Vzhledem k tomu, že je sralbotka a tyto své výhružky nikdy nebyl schopen realizovat a také proto, že z blogu iDnes odešel nebo byl odejit, mohou tento projev Pochova exotství potvrdit pouze pamětnící, kteří se této diskuse účastnili.


Falešný blog

Exot Poch má na Idnesu rovněž falešný blog pod cizím jménem, což je samo o sobě porušením pravidel Idnesu. Blog je protičesky a protipravicově zaměřený a právem patří mezi žumpu Idnesu - exoty-bloggery Hrebenara, Hassana a Gabriela.


Prokazatelný fake blog, který exot na M. F. Dnes provozoval, byl také pod nickem Jan X. Marek - jeho fake fotka byla odhalena, jako argentinský návrhář jachet Juan Kouyoumdjian. Po tomto odhalení exot fake fotku upravoval a poté použil fotku nějakého primitivního domorodce. Krátce poté byl jeho fake blog nadobro zrušen.


Odkazy

zdeExotopedia
Český internet Milan BuričínRadan ChrobokDaniel DočekalRadim HasalíkVít HassanPetr HejlJaroslav HladŠimon HlinovskýJiří HrebenarRadek HulánRadek JedličkaRadovan KalužaMichal KolesaValentin KusákHonza ZZRHenryk LaholaPetr LoukotaJakub LopataLuŠtěLaMilan PetříkJiří MacichPavel MáchaBratři NěmcovéJan NeubertRobert PochIgnác PospíšilVáclav ProkůpekAlan ŘepkaAleš SlabýNatálie SmutkováZdeněk SteinbauerPetr TomešPatrik VoglOndřej VomočilJan VostatekRoman ZavřelJindřich Zedník
Český internet - neaktivní Standa NovákKarel NovýJaroslav Peňaška
Slovenský internet Alexander JárayBranislav RácRóbert Sedlák
Zahraničí Markéta BarboříkováRoss Hedvíček