Podvodné létání na větroni

Z Exotopedia
Přejít na: navigace, hledání


V listopadu 2012 Pavel Mácha začal s podvodnou aktivitou, kde se snaží parazitovat na aeroklubech v ČR a jejich možnosti se s někým proletět na větroni. Pojďme si nyní vysvětlit tento nejnovější počin našeho "Ministra Letectví".


Tomuto aktu předcházela rozsáhlá dehonestace a naprostá snaha o diskreditaci létání s lidmi pro radost, která je u nás známá jako "Vyhlídkové lety a nebo Fotolety". Redakce Exotopedie dlouhodobě sledovala tuto aktivitu stejně, jako jí sledovalo několik činitelů různých organizací, kteří tuto aktivitu provozují. Tak, jako si kdokoliv může zajezdit například krásným Porsche, může se dnes kdokoliv podívat na krásy své domoviny shora. Vždy tomu tak bylo a tato aktivita je stará jako vícesedadlová letadla. Pavel Mácha zuřivě hanil veškeré aktivity slevových portálů, zážitkových agentur, vlastních společností, které se tímto létáním zabývají. Pro mladé piloty, stejně jako pro zkušené instruktory je to nejen zdroj možností jak uživit svá letadla, ale téměř ve všech případech také zábava a koníček, kterému se naplno věnují velmi dlouhou dobu. Některé společnosti oficiálně převedly tyto zážitky do svého portfolia jako hlavní zdroj příjmů. A tady začíná náš příběh, do kterého se vložil Pavel Mácha.


Po dehonestaci, která mávnutím kouzelného pera skončila na konci října a přelomu listopadu, se rozjel jeho vlastní "projekt", který nazval Seznamovací Let. Nic nového pod sluncem, za úplatu vyveze zájemce větroněm do 600 metrů a zpátky, aby se podíval na naší Zemi shora. Jenže zde veškeré podobenství končí. Nyní přepis mailu, který rozesílá všem možným aeroklubům v celé ČR, provozovatelům letadel, letišť a vůbec komukoliv, na koho vyhrabal adresu:


Původní znění mailu

Dobrý den, na základě jednání s managementem několika aeroklubů jsme stanovili jednotnou cenu pro sezonu 2013. Za Seznamovaci let do výšky 600m QFE Vám zaplatíme 800 Kč s DPH. Základní podmínkou spolupráce je vykonání letu s instruktorem. Ne vývozní let neinstruktorem! Jméno instruktora který let letěl musí být uvedeno ve faktuře spolu se jménem zákazníka. Fakturační údaje kam vyfakturujete let Vám sdělíme s prvním zákazníkem. Fakturaci pro nás vykonává za úplatu najatá firma. Každý další let se může konat až po kontrole zaplacení předchozího. Tím je zajištěno, že v žádném aeroklubu nevznikne dluh. V době před prázdninami se bude jednat o jednotlivce, v průběhu prázdnin pak o skupinky kadetů-cizinců. Naším primárním kriteriem je maximální BEZPEČNOST zákazníka bez ohledu nato, zda přichází z ulice, z AirCadets nebo jiného zdroje.


Těším se na spolupráci, prosím tento mail, ani další organizační maily které budou následovat, nikde nepublikovat.


S přáním hezkého dne Pavel Mácha CEO AirCadets.cz EO Seznamovacilet.cz 1. český instruktor pod UK BGA


A nyní o co se jedná. Na tomto webu, kde tuto podivnou aktivitu publikuje, je uvedena cena 1499 Kč za tento let. Ale v mailu, který rozeslal, udává, že zaplatí jen 800 Kč. Nejen, že s žádným managementem o ničem nemluvil a žádnou oficiální cenu s nikým nedomluvil, ale snaží se tímto veřejnosti nalhat, že pouze on a jeho nový projekt jsou oficiální, vpořádku a nejlepší. Nejsou. Je to pokus se obohatit na úkor jiných aeroklubů, protože rozdíl je 700 korun. Chystá se parazitovat na komkoliv, kdo má možnost provézt někoho na větroni.


Fakta

seznamovacilet.cz má všechny klasické známky potenciálního podvodu:


- aktivita seznamovacilet.cz není žádnou oficiální registrovanou společností - neexistuje IČO, DIČ, sídlo firmy, korektní kontaktní údaje, záruka, pojištění - neexistuje korektní, transparentní platební proces pro případné zájemce - je požadována fakturace přes jakousi "najatou firmu", což bude s velkou pravděpodobností firma jeho sestry, případně modelářství, se kterým již podváděl v minulosti - zájemci jsou žádáni o platbu předem, bez dodání produktu - daňová netransparentrnost, peníze by byly velmi pravděpodobně vyvedeny z ČR - potenciální problém pro provozovatele - naprostá nesolventnost Pavla Máchy v podobných aktivitách (viz. kauzy RunRyder, podvody v ČR a mnoho dalšího) - VELMI, opakujeme VELMI vysoká pravděpodobnost podvodu - důraz v mailu na zachování diskrétnosti těchto "organizačních" mailů


Za létající sekci a aerokluby v ČR, Máchovské investigativní křídlo Exotopedie a za piloty a provozovatele v ČR-

NESPOLUPRACUJTE s Pavlem Máchou.  
Zdroje: Varování Aeroklubu České Republiky PODVODNÁ stránka o projektu Seznamovací Let, parazitující na opravdových projektech